ŞOK! Google Twitch i satın aldı

google twitch

Son alınan bilgilere göre Google Twitch i satın aldı.

VentureBeat tarafından yapılan açıklamaya göre Google Twitch e tam 1 Milyar Dolar ödeyecek! PS4 sahiplerinin Share tuşuna bastığında karşılarına çıkan iki video gameplay paylaşım platformundan en meşhur olanı ve oyuncular tarafından en çok beğenileni Twitch ile sonunda bir anlaşmaya vardı.

Dedikodulara göre orjinal rakam 1 milyar dolardan fazla. Fakat Google ve Twitch bunu yalanladılar. Yani gerçekte satın alma rakamının ne olduğu bilinmiyor ve henüz iki firmadan da resmi bir açıklama gelmedi.

Twitch nedir, ne işe yarar

Twitch kullanıcıların PC veya konsol platformlarına ait oyun oynanış videolarını (gameplay) canlı olarak diğer kullanıcılarla paylaşabildiği bir platform ve popüler paylaşım playformu 50 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Playstation 4 kullanıcıları konsollarından hızlı bir şekilde hesap yaratıp bu paylaşımları yapıp arkadaşlarının izlemesine olanak sağlayabiliyorlar.

Google ın Twitch i satın alacağına dair dedikodular Mayıs ayından beri zaten ortalıkta dolaşmaktaydı. Google şu anda kendisine ait olan ve tüm dünyanın kullandığı Youtube platformunu da 2006 yılında 1.65 milyar dolara satın almıştı. Böylece Google Twitch‘ i de satın alarak video paylaşım imparatorluğunu daha da büyütmüş oldu.

Şimdi bizim aklımıza takılan sorular bu satın almanın biz oyunculara ne gibi yararları olacağı. Örneğin Twitch artık çok daha performanslı çalışabilir. Paylaşım ayarlarında ciddi değişiklikler olabilir.

Peki sizler Google ın Twitch i satın alması ile ilgili neler düşünüyorsunuz ? Sizce ne gibi değişiklikler olabilir?

Bu yazıyı paylaşın

1 yorum

Yorum ekle

Yeni yorum