PS4 malesef Remastered bataklığına dönüşüyor

PS4Japan
Geçtiğimiz günlerde Sony God of War 3 ün Playstation 4 sahipleri için Remastered olarak geleceği duyurusunu yaptığında belki de oyun severlerden daha farklı tepkiler bekliyordu. Fakat öyle görünüyor ki bir çok PS4 sahibi remastered oyunlardan fazlasıyla sıkılmış durumda.

Malesef, oyun severler bu tepkilerinde son derece haklı gibiler. Sony, zaten The Last of Us için bir remastered yayınladı. Ve üçüncü parti geliştiriciler de GTA 5, Metro Redux, Saints Row 4, Tomb Raider, Resident Evil, Dark Souls 2, Borderlands ve daha bir çok oyunun remastered versiyonlarını tekrardan PS4 sahiplerinin önüne koydular.

Son olarak Sony Santa Monica stüdyoları tarafından yapılan açıklamaya göre en azından God of War için başka bir remastered versiyonunun gelmeyeceği kesinlenmiş oldu. Aslında bu açıklama bizleri şaşırttı diyemeyiz, bildiğiniz gibi zaten God of War 1 ve God of War 2, PS2 platformundan PS3 sahipleri için remastered olarak tekrar geliştirilmiş ve satışa sürülmüştü.

Ayrıca, God of War HD ve God of War Ascension zaten Playstation Now özelliği ile şu anda PS4 üzerinde oynanabilir durumda. Bu açıklama ile birlikte neden God of War ın PS now üzerinde olmadığı da açıklanmış oluyor. Çünkü Sony Remastered versiyonu üzerinde çalışıyormuş.

God of War 3 Remastered versiyonu PS4 ler için bu Temmuz ayında satışa sunulacak ve ücreti 40$ olacak.

Peki siz bu remastered furyası için neler düşünüyorsunuz?

Bu yazıyı paylaşın

1 yorum

Yorum ekle
  1. Behlul 25 Mart, 2015 at 09:59 Cevapla

    Ps4 alali duzgun oyun goremedim iki tane oyun aldim oynadim the order ve infamous digerleri zaten tum platformlar icin var neden remastered olunmus versiyonunu alib oynayimki yeni oyunlar gelmiyInceye kadar ps4 dolabda kalicak

Yeni yorum