PS4 hata kodları ve açıklamaları

ps4-hata-kodları-ps4merkeziPS4 hata kodları nın olduğu listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şimdilik kısa olan bu liste, çözüm ve açıklamalar yapılan geri dönüşlerle güncellenecektir. Ancak sorununuzu çözmenizde yardımcı olacak bir başka ipucu, hata kodlarının başında bulunan ”Ön Harfler”dir. Sorununuz bu listede yer almasa bile, bu ön harflerle sorunun neyden kaynaklı olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz. Yapılması gerekenler öneri niteliğindedir, yapılan her işlem kullanıcının kendi sorumluğundadır.

 

Ön Harfler           Açıklaması
SU                             Yazılım Güncellemesi
WB                           Web Tarayıcısı
NP                            Ağ Sunucusu
NW                          Ağ Kütüphanesi
WV                          Web Görünümü
CE                            Diğer / Genel
E                              Harici Hata

PS4 hata kodları ve açıklamaları

Hata Kodu /Açıklaması/ Yapılması Gerekenler

CE-32889-0 / Daha önce bu içerik indirilmeye başlandı ve hata ile karşılaşıldı, bu yüzden indirme iptal edildi. / Adım 1: [Bildirimler] > [İndirilenler] gidin ve içeriğin olup olmadığını kontrol edin. [Ayarlar]’dan içeriği silin ve Kütüphane’den içeriği tekrar yüklemeyi deneyin.
Adım 2: İçeriği indirirken tekrar başarısız olursanız, verilerinizin yedeğini USB depolama aygıtı veya PS+ çevrimiçi depolama ile alın. Sonrasında PS’i Güvenli Mod’da çalıştırıp, [4.Veritabınını Onar] seçeneğini deneyin. [Güvenli Mod ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz.] Veritabanı onarımı bittikten sonra, yedeklerinizi geri yükleyin ve Kütüphane’den içeriği tekrar yüklemeyi deneyin.
Adım 3: Eğer hata ile tekrar karşılaşırsanız, [Ayarlar]’dan > [Sıfırlama] > [PS4 Sıfırlama] seçeneğini kullanınız.

CE-32928-4 / Tanım yok / Uygulamayı kapatın ve tekrar deneyin. Hatayı almaya devam ediyorsanız PS4’ü tekrar başlatın.

CE-33179-3 / Uygulama bulunamadı. / Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar deneyin. Yükleme tamamlanana kadar, eklentilerin yüklenmesi hata verebilir.

CE-33991-5 / Internet bağlantısında sorun oluştu. / Internet bağlantı testini tekrarlayın.

CE-34788-0 / Güncelleme dosyası kullanılamaz. / Tekrar denemek için 1.50 veya daha üstü bir yazılım içeren usb depolama aygıtı bağlayın. USB depolama aygıtındaki Güncelleme dosyasını silin ve başka bir dosya ile tekrar deneyin.

CE-34878-0 / Uygulama çöktü. / İçerik bölümünden uygulamayı yeniden başlatın.

E-8200002E / Kredi kartı bilgisi geçerli değil. / Kredi kartı bilgilerinizi hesabınızdan silin, sonrasında tekrar bilgilerinizi girin.

E-82000102 / Sunucuya Dönüldü “Bilinmeyen Hata” / Tekrar deneyin. Eğer hata PS Store’da çıkıyorsa, mağazayı kapatıp tekrar deneyin. Eğer hata devam ediyorsa, mağazadan çıkıp, PSN oturumunuzu kapatın ve tekrar PSN’e bağlanın..

E-8200012F / Geçersiz kupon kodu / İki kere kontrol edin ve yazıldığı gibi kodu tekrar girin.

E-8F000001 / Satın Alma Başarısız – Doki Doki Universe / Oyunu PS Store içinden satın alın, oyunun demosu üzerinden değil.

E-82F001F8 – E-800085D1 – E-82E101F6 / Sunucuya bağlantı başarısız / PS4 sunucuya bağlanamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

E-8200002E / Kredi kartı bilgileri geçersiz / Kredi kartı bilgilerinizi hesabınızdan silin, sonrasında tekrar bilgilerinizi girin.

E-82000171 / Geçersiz kredi kartı veya kredi kartı bilgileri / Kredi kartı numaranızın ve kartın son kullanma tarihin geçmediğinden ve doğru girildiğinden emin olun.

E-82000138 / PSN Kart veya kod kullanarak cüzdana para ekleme başarısız. / Para yükleme limitini aşmadığınıza emin olun. Eğer limit aşılmadığı halde hata veriyorsa daha sonra tekrar deneyin.

E-82000113 – E-82F001F7 / PSN bakıma girdi. / PSN bakımda. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

NP-32091-5 / Kupa verisi hatalı. / Adım 1: Verilerinizin yedeğini, USB depolama aygıt veya PS+ çevrimiçi depolama ile alın. Sonrasında, [Ayarlar]’dan > [Sıfırlama] > [PS4 Sıfırlama] seçeneğini kullanınız.
Adım 2: Yedeğinizi geri yükleyiniz ve kupaları tekrar senkronize etmeyi deneyin.,

NW-31484-0 / DNS sunucusu belirlenemedi. / PS4 sistemini tekrar başlatın.

NW-31367-0 / Kablosuz ağ aracı açılamadı. / PS4 sistemini tekrar başlatın.

NW-31453-6 / Gecikmiş sunucu cevabı. / [Ayarlar]> [İnternet]> [İnternet Bağlantısını Test Et] seçeneği ile internet bağlantınızı test edin. İnternetin testi geçtiğinden emin olun.

NW-31172-4 / Sunucuya bağlantı başarısız. / [Ayarlar]> [İnternet]> [İnternet Bağlantısını Test Et] seçeneği ile internet bağlantınızı test edin. İnternetin testi geçtiğinden emin olun. Eğer internetiniz testi geçiyor ancak hala hatayı alıyorsanız, sunucular yoğundur. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

NW-31194-8 / Bağlantı resetlendi / PS4 sistemini tekrar başlatın.

SU-30696-4 – SU-30645-8 / Sistem Yazılımını güncelleme başarısız oldu. Güncelleme dosyası bozuk olabilir. / Eğer sistemi internet üzerinden güncelliyorsanız, [Ayarlar] > [Sistem Yazılımını Güncelle] seçeneklerinden güncellemeyi tekrarlayın.
Eğer USB depolama aygıtı ile günceliyorsanız, USB’deki güncelleme dosyasını siin ve playstation.com’dan tekrar indirin. Sonrasında [Ayarlar] > [Sistem Yazılımını Güncelle] seçenekleri ile tekrar deneyin.

SU-34328-0 / Bir hata oluştu. / Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

SU-30733-6 / Sistem Yazılımı güncel ve yüklü. / Yapılması gereken bir şey yok.

WV-33907-2 / Belirtilen koşullardan dolayı bağlantı zaman aşımına uğradı. / Bağlantı zaman aşımına uğradı/ veriler alınırken hata meydana geldi. Ağ stabil olmayabilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Playstation’ ınızda yukarıdakilerden farklı bir hata kodu almanız durumunda bizimle paylaşırsanız çözümü araştırıp listeye ekleyebiliriz.

Bu yazıyı paylaşın

12 yorum

Yorum ekle
 1. gürkan 13 Ekim, 2014 at 20:58 Cevapla

  ps4’üm de E-82000121 hata kodu aldım yardım edebilirmisiniz cihazı kapatıp açtım internet bağlantısını kapattım açtım lan. bağlatışındaydım wi-fi ye geçtim ama maalesef sorun çözülmedi. hatayı playstation store girmeye çalışırken aldım.

 2. PS4 Merkezi 13 Ekim, 2014 at 21:01 Cevapla

  Merhaba Gürkan emin ol şu anda hepimiz bu hatayı alıyoruz. Sanıyoruz bir alt yapı çalışması yapılıyor Playstation Network’ de. Yakında düzeleceğini ümit ediyoruz.

  • efe 26 Mayıs, 2015 at 18:32 Cevapla

   ps4 te ps plus a katılmaya çalışırken hepsini yazdıktan sonra kaydet e bastıktan sonra e-82000003 hatası alıyorum yardım pls

 3. deniz 4 Mayıs, 2015 at 19:17 Cevapla

  merhaba ben ps4 cihazını yeni aldım oyunları sorunsunz oynayabiliyordum fakat 2 gündür otomatik kaydedilen oyun save leri cihazı kapatıp ertesi gün açtığımda veri hasar görmüş olabilir diye hata alıyorum. oyunun içindeyken yada aniden cihazı kapatmıyorum. save dosyaları cihazda kayıtlı duruyor bi sorun yok gibi görünüyor ayrıca son kez de şunu söyliyim veriyi sildiğimde oyuna tekrar başlıyorum kayıtlı dosyaların bazıları var yarım yamalak yani oynadığım oyun RİDE sizce ne olabilir

  • PS4 Merkezi 10 Mayıs, 2015 at 12:40 Cevapla

   Merhaba Deniz, Ride oyunu için böyle bir bug olabilir ve bu belki bir sonraki güncellemede düzeltilebilir. En kötü senaryo ise PS4 sisteminin sabit sürücüsünde bad sector diye tabir edilen şeyin oluşması olabilir. Save dosyası sürekli aynı sektöre denk geldiği için hata oluşuyor olabilir.

Yeni yorum