PS4 güncellemesi 2.50 (Yukimura) özellikleri

ps4 yukimura updatePlaystation 4 sahipleri için yeni güncelleme 2.50 yolda. Tıpkı kendisinden önce gelen büyük güncelleme gibi bu güncelleme de bir isme sahip. 2.50 güncellemesi “Yukimura” olarak anılıyor. Yukimura ile, Playstation 4 lere gelecek olan en büyük değişiklik 2 seneden beri tam olarak oturtulamamış olan bekleme modu ve uyanma (suspend / resume) sorunlarının giderilmesi. Bu güncelleme ile artık PS4 ünüz uyku modundayken daha az enerji harcayacak ve tekrar uyandığında oyunda nerede kaldıysanız oradan devam edebileceksiniz. Bildiğiniz gibi şu anda herhangi bir oyunda veya uygulama içerisindeyken PS4 uyku moduna girdiğinde malesef uyandırdığınızda tekrar ana ekrana dönüyorsunuz ve oyunu veya uygulamayı tekrar açmanız gerekiyor.

Bu özelliğin bu şekilde yarım yamalak çalışması PS4 kullanıcılarını uzun zamandan beri rahatsız ederken; Xbox, PS Vita ve Nintendo 3DS kullanıcıları bu sorunu yaşamadan uyku modundan çıkabiliyorlardı.

Yukimura 2.50 güncellemesinin biz konsol severlere sunacağı tek yenilik yukarıda bahsettiğimiz uykudan uyanma düzenlemesi değil tabi ki. Açıklanmış olan ayrıntılı güncelleme bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Alt hesap ana hesap güncellemesi: Sisteminde alt hesap bulunduran PS4 kullanıcıları 2.50 güncellemesi ile birlikte alt hesaplarını 18 yaşını doldurur doldurmaz PS4 lerinden ana hesap olarak ayarlayabilecek ve chat yapabilecek, sanal cüzdanlarına para ekleyebilir ve satış işlemlerini gerçekleştirebilir olacaklar.
  • Facebook arkadaş arama: Bir çok kullanıcının PS4 kullanmaya başlamalarının en büyük sebeplerinden birisi de tekrardan yapılandırılan sosyal paylaşımlar. PS4 ünüz artık tanımlı hesabınız ile Facebook arkadaşlarınızı da birbirine bağlıyor olacak. Facebook arkadaşlarınız içerisinde arama yapabilecek ve PS hesabı olan arkadaşlarınız ile yeni bir network oluşturabileceksiniz.
  • Remote Play & Share Play artık 60 fps: Yukimura güncellemesi Remote Play ve Share play için FPS seçimi ile birlikte geliyor. 60 FPS yi destekleyen oyunlar için bant genişliğinizden ve internet kotanızdan tasarruf etmek için ayarlamalar yapabileceksiniz.
  • Erişebilirlik seçenekleri: “Yukimura”, PS4 ünüz için yeni bir çok erişilebilirlik özelliği de getiriyor. Yazıları okuma, büyütülebilen yazılar, daha kalın yazı tipleri, yüksek kontrastlı arabirim, gözterilen resimlere zoom yapabilme, renkleri tersine çevirebilme v.b. gibi. Ayrıca kullanıcıların artık DualShock 4 tuşlarını değiştirebileceklerini de eklemeden geçmeyelim.
  • Trophy (Ödül / Kupa) geliştirmeleri: Trophiler in geliştirilmesi ile ile ilgili bir çok geri bildirim alan SONY bu konuda da önemli gelişmeler ile karşımızda. Yukimura güncellemesi ile PS4 ünüzde bir kupa kazandığınızda artık otomatik olarak ekran görüntüsü alınabilecek. Böylece arkadaşlarınız ile kupayı kazandığınız anı paylaşabileceksiniz. Ayrıca trophy durumu %0 olan oyunlar için de listelerde gösterme seçeneği geliyor.
  • Videoları Dailymotion da paylaşabilme: Yukimura güncellemesi ile bundan sonra videolarınızı Dailymotion üzerinden de paylaşabileceksiniz.

Peki sizlerin Yukimura güncellemesinden bekledikleriniz neler ? Bir an önce Sony güncellese de daha güzel olsa dediğiniz şeyler var mı ?

Bu yazıyı paylaşın

Yorum yapılmamış

Yorum ekle