PS4 1.75 güncellemesi ve yenilikler

ps4-1.75-güncellemesi

PS4 1.75 güncellemesi 3 boyutlu Blu-ray desteği ve sistem uyarılarının yerinin değişmesini içeriyor.

Geçen hafta kullanıcılarla buluşan ve sadece sistemin daha iyi çalışmasını hedefleyen 1.74 güncellemesinin hemen arkasından bu hafta da kullanıcılar karşılarında 1.75 güncellemesini buldular. Söz verildiği ve bizim önceki yazımızda sizlerle paylaştığımız gibi 3 boyutlu Blu-ray desteği de artık kullanılabilir durumda. Tabi ki değişiklikler sadece bununla sınırlı değil.

Değişikliklerden bir tanesi; sistem ayarları içerisindeki otomatik indirme ve yükleme alanında yer alan yeni güncel içerik ayarı. Bu ayarı açık duruma getirdiğinizde güncel içerikler PS4 ünüz bekleme modunda olsa bile indirilebilir olacak böylece güncel içerik kısmı sürekli adı üzerinde güncel kalmış olacak. Bu kategoride henüz tam olarak ne gibi bir içerik olacağı ise belirgin değil.

Geriye kalan iki değişiklikten bir tanesi ve tüm PS4 kullanıcılarını etkileyecek olanı ise eskiden üst sağda gösterilen sistem mesajları bundan böyle sol alt kısımda görüntülenecek.

Ve son olarak Blu-ray ve DVD lerini normal hızından daha hızlı izlemek isteyen kullanıcılar (ki bizce biraz saçma) için sesler ile ilgili daha kaliteli sonuçlar elde edilebilecek. Örneğin 1.5x hızla bir film izlediğinizde daha kaliteli sesler duyacaksınız.

ps4-1.75-güncellemesi

PS4 1.75 güncellemesi haricinde Sony ayrıca ShareFactory (PS4 için video editleme uygulaması) için gelecek olan yeni bir güncellemenin de sinyallerini verdi. Kurulduğunda ekran görüntüleri projelere çevrilebilecek, yeni filtreler ve etiketler eklenecek, kullanıcı arayüzü geliştirilecek ve Last of Us teması şu anda kullanılabilir durumda.

Öyle sanıyoruz ki sonunda içerisinde yeni özellikler barındıran bir PS4 güncellemesi görebildik. Peki yeni gelecek olan güncellemeden sizin beklentileriniz neler?

Bu yazıyı paylaşın

Yorum yapılmamış

Yorum ekle