Playstation 4 ve Oyunlarının Yurtdışı Fiyatı

640x360xplaystation-4-fiyati_640x360.jpg.pagespeed.ic.FbOjtenp1S

2013’ün sonlarına doğru çıkacağı açıklanan Playstation 4 için tüm oyuncular heyecanlı bir bekleyişte. Ancak konuyla ilgili henüz muallakta kalan bir yer var. O da Playstation 4’ün ve ona çıkacak oyunların fiyatı.

Ülkemizde ne kadar fiyata satılır, bir tahmin yürütmek zor olur belki ama konsolun yurtdışı fiyatlarıyla ilgili bilgiler açığa çıkmaya başlıyor.

620x425xps4-game-prices-in-ingiltere.jpg.pagespeed.ic.RIdrerUdIg

Dünyaca ünlü The Hut, Playstation 4 oyunlarından Killzone: Shadow Fall ve inFamous Second Son’ın ön siparişi için 70 Euro fiyat belirlemiş. PS3 oyunlarının 50 Euro olduğu düşünülünce ortada büyük bir artış söz konusu. Oysa ki Sony’den Jack Tretton, Playstation 4 oyunlarının pahalı olmayacağını söylemişti.

The Hut, oyunlar dışında Playstation 4 için de 400 Euro’luk bir ön sipariş bedeli koymuş. Keza bu da yeni bir konsolun yurtdışı satışı için yüksek bir rakam.

Bu rakamlar belki ülkemiz düşünüldüğünde çok yüksek rakamlar gibi durmuyor olabilir. Sonuçta yurtdışına göre oldukça yüksek ücretlerle elektronik eşyaları alıyoruz. Ancak bu fiyatlar, yurtdışında kalanlar için oldukça pahalı. Eğer işin yurtdışı tarafında böyle bir artış olacaksa ülkemizde ne kadara satılacak bu oyunlar ve Playstation 4, gerçekten merak ediyorum.

Bu yazıyı paylaşın

Yorum yapılmamış

Yorum ekle