Minecraft konsol satışları PC’ yi solladı

Mojang tarafından popüler oyun Minecraft konsol ve diğer platform satışları için yeni bir açıklama yapıldı.

minecraft-konsol

Minecraft konsol ve diğer platformlarda tam 54 milyon kopya satmış

Minecraft veri analisti Patrick Geuder Saga tarafından Twitter’ da yapılan istatistiksel yeni açıklamaya göre Minecraft konsol versiyonları hep beraber Minecraft PC ve Mac versiyonları sollamış. Bütün platformlar için yapılan toplam satış adedi ise tam 54 Milyon kopya.

Konsol dünyasında Minecraft şimdilik Xbox 360 ve Playstation 3 üzerinde oynanabiliyor, ve yeni versiyonlar Xbox One, Playstation 4 ve Playstation Vita için bu yazın sonunda piyasaya sürülmüş olacaklar. Malesef henüz Minecraft Wii, Wii U veya 3DS modelleri için Nintendo platformuna çıkartılacak mı bununla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Mojang satılmış olan 54 milyon kopyanın platformlara dağılımları ile ilgili herhangi ayrıntılı bir bilgiyi ise henüz paylaşmadı. Fakat sadece Xbox 360 versiyonunun 12 milyon satışa ulaştığını biliyoruz.

Bu arada henüz duymamış olan arkadaşlar için belirtelim Minecraft ın filmi de yolda. Minecraft Movie, The Lego Movie yi ortaya çıkartan Roy Lee ile Warner Bros tarafından şu anda çevriliyor, malesef bu konuda bir ayrıntı paylaşılmadı.

Minecraft ın Playstation 4 versiyonunun duyurulduğu video yu daha önceki yazımızda ele almıştık, buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın

Yorum yapılmamış

Yorum ekle