Last of Us PS4 sahipleri için üzücü haber

Last-of-Us-ps4

Sony tarafından son yapılan açıklamaya göre; “Last of Us PS4 yükseltme indirimi olmayacak ve çoklu oyuncu modu aynı PS3 de olduğu gibi PS4 versiyonunda da sansürlenmiş olacak!”

Sony’ den Fred Dutton tarafından bugün yapılan açıklamaya göre; The Last of Us oyununu daha önce PS3 için satın almış olanlar, yeni yayınlanmış olan PS4 remastered versiyonunu satın almak istediklerinde herhangi bir “yükseltme indirimi” alamayacaklar.

Last of Us Remastered PS4 versiyonu satış fiyatı ilk olarak 60$ olarak açıklanmıştı, fakat Sony geçtiğimiz ay 10$ lık bir indirime giderek oyunun fiyatını 50$ a çekmişti. Sanıyoruz PS4 sahipleri için tek avuntu PS3 versiyonu için satın aldıkları indirilebilir çoklu içeriği (DLC), PS4 versiyonuna herhangi bir ücret ödemeden tekrar indirebiliyor olmaları olacak.

Last of Us PS4 versiyonu 29 Temmuz’ da piyasaya sürülecek. Oyunun hikayesinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak olsa da; L2 ve R2 tuşları artık nişan alma ve ateş etmeyi tetikleyecek. Eğer bu konfigürasyon hoşunuza gitmezse tekrar eski L1 ve L2 konfigurasyonuna dönüş yapabileceksiniz. Ayrıca Last of Us PS4 versiyonu DualShock 4 (DS4) ün dokunmatik ve lightbar özelliklerini kullanabiliyor olacak.

Oyun, 1080p/60fps (30fps kilitli olduğunu unutmayalım) modunda çalışıyor olacak.

Bu yazıyı paylaşın

2 yorum

Yorum ekle
    • PS4 Merkezi 17 Temmuz, 2014 at 16:11 Cevapla

      Kullanıcılar isterlerse Frame rate i 30FPS ye sabitleyebilecekler yani bu sizin seçiminize bağlı olacak.. Last of Us PS4 versiyonu 60 FPS ye kadar frame rate sağlayabiliyor.

Yeni yorum