Gelmiş geçmiş en iyi 10 kadın oyun karakterleri

Oyun dünyası tarihi boyunca, bir çok krallık kurtardık, başka diyarlara yolculuk yaptık, farklı karakterlerle kendimizi özdeşleştirdik. Oyuncular arasında erkek karakterlerin ne kadar önemli olduğu tabi ki tartışalamaz, ama unutmamak gerekiyor ki kadın oyun karakterleri de en az onlar kadar önemli ve etkili.

Biz de kendimizce en çok beğendiğimiz kadın oyun karakterleri bir arada toplamaya ve onlarla ilgili bir haber yapmaya karar verdik. Kendi aramızda tartıştık, konuştuk ve bizim için en etkili olan karakter efsanevi seri Tomb Raider oyunundan Lara Croft oldu.

Kadın oyun karakterleri listesi güncellenmeye devam edecek

Aşağıda seçtiğimiz kadın karakterleri ve temsili resimlerini bulabilirsiniz. Lütfen siz de düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Gözden kaçırdığımız başka karakterler varsa yorumlarınız doğrultusunda onları da listeye ekleyebiliriz.

10. Cortana (Halo serisi)

2001 yılında Halo serisi hayatımıza girdiğinden beri, hiç birimiz Master Chief’ in küstah ve bilgili yapay zeka ortağı Cortana’ yı unutumayız. Cortana her Halo sürümünde özellikle Halo 4 içerisinde görsel olarak fazlasıyla gelişti.

Cortana-in-Halo-4-HD-Wallpaper-1024x576

9. Taki (Soul Calibur serisi)

1996 yılında Playstation One ile hayatımıza giren ve Soul Edge (Soul Blade olarak da bilinen) bu kırmızı giyinmiş ninja karakter şimdiye kadar yapılmış tüm Soul oyunlarında karşımıza çıktı. Şüphesiz Taki, ikili kılıcı ile oyundaki en hızlı ve en komik karakterdi.

TakiSCIV

8. Nina Williams (Tekken serisi)

Fazla söze gerek olmayan ama bir çok tekniğe sahip bir suikastçi olan Nina Williams; ilk kez Tekken serisinin ilk oyunu ile 1994 yılında olmak üzere, serinin şimdiye kadar çıkmış tüm oyunları içerisinde boy gösterdi. Nina’ yı en son geçtiğimiz sene çıkan Tekken Revolution oyununda gördük. Umuyoruz gelecek Tekken oyunlarında da Nina yine bizlerle birlikte olur.

Nina-1024x576

 

7. Kasumi (Dead or Alive serisi)

DOA serisinin poster kızı olan ve yumuşak konuşup gerçekten sağlam vuran Kasumi 1996 yılında çıkmış olan ilk Dead or Alive’ dan bugüne kadar çıkmış olan tüm oyunlarda boy gösterdi.

KasumiDOA5

 

6. Princess Zelda (Legend of Zelda serisi)

Efsanevi Zelda serisini öyle tahmin ediyoruz ki bilmeyen yoktur. Prenses Zelda tabi ki bu listede yer almayı hak eden önemli kadın karakterlerden bir tanesi.

Princess-Zelda-image-princess-zelda-36427292-1920-1080-1024x576

5. Jill Valentine (Resident Evil series)

Zombiler, patlamalar.. Hepsi Jill Valentine için son derece sıradan bir günde geçen olaylar. İlk kez 1996 yılunda Resident Evil’ da boy gösterdi. Jill Valentine zombiler ile silahlarıyla savaşıyor, hem de çok fazla zombiyle. Jill’ i en son Resident Evil serisinin 2012 de piyasaya sürülen Revelations sürümünde gördük. Ve umuyoruz daha bir çok sürümde görebiliriz.

RE_Revelations_Artwork_03-1024x576

4. Tifa Lockhart (Final Fantasy VII)

TifaAdventChildren

3. Samus Aran (Metroid series)

SamusAran-1024x576

2. Chun Li (Street Fighter series)

Chun Li ve onun hızlı ve ölümcül tekmeleriyle karşı karşıya gelirseniz dikkatli olsanız iyi olur. 1991 yılında ilk kez Street Fighter II World Warriors ile oyun dünyasına kadılan Chun Li o zamandan beri çıkan tüm Street Fighter sürümlerinde ve bir çok yan oyunda oyun severlerin tercih ettiği karakterlerden birisi oldu.

chun_li_in_street_fighter-1280x720-1024x576

1. Lara Croft (Tomb Raider series)

Lara Croft şüphesiz gelmiş geçmiş en meşhur kadın karakterlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İlk kez 1996 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider ile tanıştığımız Lara Croft’ un iki tane de sinema filmi çekildi. Dolayısıyla en meşhur karakterlerden birisi ünvanını ve hayranlarının sevgisini boşa haketmemiş oluyor. Bir süre sönük kalan seri ise 2013 yılında piyasaya bomba gibi düşen Tomb Raider ile serinin sıfırlanması yani hikayenin baştan ele alınması ile tekrar gündeme oturdu.

Ayrıca sevenlerine müjde: Tomb Raider – Rise of the Tomb Raider ın piyasaya sürüleceği E3 2014′ de duyuruldu

tomb-raider-definitive-edition-2-1024x575

Bu yazıyı paylaşın

Yorum yapılmamış

Yorum ekle