Dualshock 4 ile artık Playstation 3 de oyun oynanabilecek

dualshock-4-ds4-ps3

Playstation 3 sahiplerine müjde. Her ne kadar DS4 (Dualshock 4) hakkında bir çok olumsuz eleştiri ortada dolaşıyor olsa da, eğer aynı zamanda bir PS4 sahibi iseniz ve zaten elinizde bir DS4 mevcutsa belki bu yazımızı okuduktan sonra bir deneme yapmak isteyebilirsiniz..

Playstation 3 ünüzde DS4 ü hemen şimdi deneyin

PS3 ünüze DS4 ü bağlamak için öncelikle yapmanız gereken DualShock 4 ü bir Bluetooth donanımı olarak tanıtmak. Bunu yapmak için ise, USB kablosu takılı değilken DS4 üzerinde bulunan PS ve Share tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor.

Fakat belirtmeden edemeyeceğiz, bizim fikrimiz DS4 ün getirdiği muhteşem yenilikleri bir kenara bırakacak olursak, bu yeni kontrol cihazının PS3 ün kontrol cihazı olan DS3 e göre çok daha dayanıksız olduğu yönünde. Tabi bir de çok ciddi bir şarj problemi mevcut. DS3 ün şarjı günlerce giderken malesef DS4 için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz.

Önemli hatırlatma: DS4 ün yeni özellikleri olan touchpad ve hareket kontrollerini henüz kullanamıyor olacaksınız. Yani DS4 PS3 tarafından standart bir kontrol cihazı olarak tanınacak. Tabi yeni çıkacak olan oyunlar içerisinde bu özelliklerin kullanılabilir olacağı da dedikodular arasında.

Peki sizin DualShock 4 hakkındaki düşünceleriniz neler? Analog kısımlarda soyulmalar ve şarj sorunları yaşıyor musunuz?

Bu yazıyı paylaşın

1 yorum

Yorum ekle

Yeni yorum