Destiny PS4 ve PS3 karşılaştırması

destiny ps4

Destiny sonunda çıktı ve bir çok kişi PS4 üne indirip oynamaya başladı bile. Fakat ya PS3 kullanıcıları? Destiny nin hem PS3 hem de PS4 de oynanabilir olduğunu unutturmayalım. Peki bir PS3 sahibiyseniz ve sene boyunca PS3 için çıkacak oyunlar oyuncular için gayet yeterliyken (2014 senesi boyunca PS3 e çıkması beklenen oyunları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz), sadece Destiny i daha güzel grafikler ile oynamak için PS4 almanıza gerek var mı?

Aşağıda paylaşacağımız ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, Destiny PS4 versiyonu da PS3 versiyonu da yapımcı firma olan Bungie’ nin ellerine sağlık, tahminlerimizin de ötesinde gayet güzel görünüyor!.

destiny-ps3-vs-ps4-640x716

Tabi ki Destiny PS4 versiyonu çok daha güzel bir resim çözünürlüğü ve kalitesine sahip. Yine de burada PS3 versiyonunun hakkını vermemek tam bir adaletsizlik olur. Sadece gölgeler ele alınacak olursa Destiny PS3 versiyonuna ait ekran görüntüsünde de farkedebileceğiniz gibi kalitesiz ve yumuşak geçişleri olmayan gölgeler mevcut.

Destiny PS4 versiyonu yeni jenerasyonun tüm nimetlerinden faydalanmış

Yeni jenerasyon konsolların güçlü grafik işlemcisi (GPU) ve hafıza miktarı (RAM) oyun geliştiricilerinin inanılmaz gerçekçi, gerçek zamanlı gölge ve ışık oyunları, yansımalar yaratmasına olanak sağlıyor.

Yazımızda kesinlikle amacımız bakın Destiny PS4 versiyonu daha güzel görünüyor demek değil. Aksine bundan seneler önce çıkmış olan PS3 ün önünde saygıyla eğiliyoruz ve PS3 kullanıcılarının çok şanslı olduğunu düşünüyoruz.

Güncelleme: karşılaştırmayı daha iyi anlayabileceğimiz yeni videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın

2 yorum

Yorum ekle
  1. Harun 22 Temmuz, 2014 at 13:47 Cevapla

    Bu oyuna çok büyük bir hayranlık besliyorum.Oyun ilk duyurulduğundan beri tek düşündüğüm şey bir an önce PS 4’ümü alıp Destiny’mi alıp başına kurulmaktı.Hala da öyle.Beta’sını oynadım ve gördüğüm kadarıyla bomba gibi bir oyun.İlk videosu yayınlandığından beri defalarca izledim.Aslında oyun biraz da Halo’ya benzemiyor değil ama her neye benzerse benzesin gördüğüm kadarıyla harika bir oyun.

    Hani hep derler ya “Sırf X oyun için şu konsol alınır başka şeye gerek yok.” diye işte sırf Destiny için PS 4 alınır.

  2. selim 23 Temmuz, 2014 at 12:47 Cevapla

    mükemmel bir oyun olmuş betasını indirdim oynuyorum böyle bir oyun yok diyorum full sürümü çıksın hemen alacağım

Yeni yorum